Ekibimiz

Febris Danışmanlık hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Birgül Gülen

Birgül Gülen, 2009 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olup sonrasında ‘Klinik psikolog’ ünvanını aldı. 

Gaziantep Psikiyatri A.B.D.- Ruh Sağlığına Destek ve Koruma yüksek lisans programında özel öğrenci olarak eğitim aldı.
Lisans boyunca çeşitli kulüp ve derneklerde gönüllü çalışmalarda bulundu; yurt içi ve yurt dışında seminer ve kongrelere katıldı. 2007 yılında Yeniden Derneği ile ilk ve ortaöğretim kurumlarında grup çalışmaları yürüttü. Çapa Bağımlılık Tedavisi Eğitim Programını başarıyla tamamladı ve stajını da Çapa Bağımlılık Anabilim Dalı’nda yaptı. Akabinde İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda 2 yıl boyunca gönüllü olarak, ayakta ve yatan hastalarla çalıştı.

Dr. David J. Powell ve ekibinin süpervizyonu eşliğinde Gaziantep Belediyesi’ne bağlı bir merkezde psikolog olarak çalıştı. Bireysel psikoterapi ile aile görüşmeleri, psikoeğitim ve grup terapileri yürüttü.Takip eden yıllarda İstanbul’da özel bir hastanede psikolog olarak bir süre çalıştıktan sonra; 2013-2014 yılları arasında UNICEF Çocuk Dostu Alan Projesi kapsamında Kilis Suriyeli Mülteci kampında travma yaşayan ergen ve çocuklara psikososyal destek verdi. Terapist ve saha koordinatörü olarak, savaş travması mağdurlarına tercüman aracılığı ile EMDR travma tedavisi uygulanan çalışmada yer aldı. Çalışma, 2017 yılında EMDR Avrupa Derneğinin en prestijli ödülü kabul edilen Francine Shapiro ödülünü kazandı. Harvard Medical School ögretim üyesi Dr. Devon Hinton’ın Transdiagnostic CA-CBT protokolunun Türkiye adaptasyonu ve anksiyete ve depresyon tanılı ergenlerde uygulaması çalışmasında yer aldı. Türkiye de ilk defa yapılan DBT beceri grupları uygulamaları içinde bulunduğuçalışma, uluslararası platformlarda sunuldu.
İstanbul’a döndükten sonra Moodist Psikiyatri ve Nöroloji hastanesinde servisten sorumlu psikolog olarak bir süre çalıştıktan sonra; Dr Bob Lynn tarafından süpervize edilen Avcılar Belediyesi bünyesinde bulunan Danışmanlık ve Takip merkezinde klinik direktör olarak görev aldı.

EMDR uygulayıcısı olmakla beraber, Psikodrama, Bilişsel Davranışçı Terapi, Grup Terapisi ve Stratejik Aile terapisi gibi birçok eğitim aldı. The Linehan Institute tarafından Türkiye’de gerçekleştirilen yoğunlaştırılmış Diyalektik Davranış Terapisi eğitim ve süpervizyonunu tamamlayan Birgül Gülen, Prof. Dr. Hanna Nita Scherler’dan aldığı Gestalt Terapi eğitiminde 10. yılını tamamlamış olup, grup çalışmalarına devam etmektedir. Klinik çalışmalarında yetişkin ve ergenlerle çalışmakta, bütüncül bir terapi yaklaşımını esas almaktadır.

Başa dön
Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?