Ekibimiz

Febris Danışmanlık hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Ceren Katip

Klinik Psikolog Ceren Katip, Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesi ile mezun olmuştur. 2018 yılında Maltepe Üniversitesi’nde başladığı Klinik Psikoloji yüksek lisans programını onur derecesi ile tamamlamış; travma sonrası stres bozukluğu, irrasyonel inanışlar, temel psikolojik ihtiyaçlar ve duygu durum arasındaki ilişkileri incelemek üzere yazdığı yüksek lisans tezi ile uzmanlığını almıştır.

Katip, eğitimleri sırasında pek çok staj ve sosyal sorumluluk projesinde görev almıştır. Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi (SOYAÇ) yürütücülüğünde “Liseden Üniversiteye Gençler Birlikte” isimli projede Akran Mentörü olarak gönüllü çalışmıştır. Lisans yıllarında aynı zaman da çocuk esirgeme kurumu ve Moodist psikiyatri hastahanesinde staj programlarına katılmıştır.

Katip, ayrıca “Duygu Salıncağı” isimli cezaevinde anneleriyle kalan çocuklara ve annelere destek vermeyi hedefleyen çalışmada araştırmacı olarak katkı sağlamıştır. Halen sosyal sorumluluk çalışmalarına ve akademik araştırmalarına devam etmektedir.

Klinik Psikolog Ceren Katip, Bilişsel Davranışcı Terapi ve Psikodinamik Terapi yönelimi ile süpervizyon almıştır. Katip, terapilerinde EMDR Terapisi, BDT, Psikodinamik terapi türlerini uygulamaktadır. Febris Danışmanlık Merkezinde yetişkin ve gençlere yönelik psikolojik danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir. Ağırlıklı olarak duygu düzenleme, kaygı, öfke ile başa çıkma, takıntılar, ilişkisel sorunlar, travmatik yaşantılar, bağlanma travmaları, anne karnı travmaları, psikosomatik (fizyolojik olarak açıklanamayan bedensel yakınmalar) durumlar gibi konular üzerine çalışmaktadır. EMDR derneği üyesidir.

Başa dön
Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?