Ekibimiz

Febris Danışmanlık hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Ceren Katip

Klinik Psikolog Ceren Katip, Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesi ile mezun olmuştur. 2018 yılında Maltepe Üniversitesi’nde başladığı Klinik Psikoloji yüksek lisans programını onur derecesi ile tamamlamış; travma sonrası stres bozukluğu, irrasyonel inanışlar, temel psikolojik ihtiyaçlar ve duygu durum arasındaki ilişkileri incelemek üzere yazdığı yüksek lisans tezi ile uzmanlığını almıştır. 

Katip, eğitimleri sırasında pek çok staj ve sosyal sorumluluk projesinde görev almıştır. Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi (SOYAÇ) yürütücülüğünde “Liseden Üniversiteye Gençler Birlikte” isimli projede Akran Mentörü olarak gönüllü çalışmıştır. Lisans yıllarında aynı zaman da çocuk esirgeme kurumu ve Moodist psikiyatri hastahanesinde staj programlarına katılmıştır. Katip, ayrıca “Duygu Salıncağı” isimli cezaevinde anneleriyle kalan çocuklara ve annelere destek vermeyi hedefleyen çalışmada araştırmacı olarak katkı sağlamıştır. Halen sosyal sorumluluk çalışmalarına ve akademik araştırmalarına devam etmektedir. 

Klinik Psikolog Ceren Katip, Akredite EMDR Terapistidir bunun yanı sıra Psikodinamik Terapi ve Bilişsel Davranışcı Terapi eğitimlerini tamamlamıştır. Katip, terapilerinde EMDR Terapisi, BDT, Psikodinamik terapi türlerini uygulamaktadır. Febris Danışmanlık Merkezinde yetişkin ve gençlere yönelik psikolojik danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir. Ağırlıklı olarak duygu düzenleme, kaygı, öfke ile başa çıkma, takıntılar, ilişkisel sorunlar, travmatik yaşantılar, bağlanma travmaları, anne karnı travmaları, psikosomatik (fizyolojik olarak açıklanamayan bedensel yakınmalar) durumlar gibi konular üzerine çalışmaktadır. EMDR derneği üyesidir.

EĞİTİMLER

 • EMDR Kum Tepsisi Protokolü Uzmanlar için Yoğunlaştırılmış Sertifika Programı – Derya Altınay 
 • Çocuk ve Ergenlerde Bağlanma Travmaları ve EMDR Terapisi – Derya Altınay
 • Borderline Kişilik Bozukluğu ve EMDR ile Terapisi – Derya Altınay, Mustafa Çetinkaya
 • EMDR ile Anksiyete ve Borderline Kişilik Bozukuğu Tedavisi – Robin Shapiro
 • EMDR ile Yetişkinlerde Bağlanma Sorunları Üzerinde Çalışmak – Asena Yurtsever
 • Mindfulness Temel Eğitimi – Bilge Uzun
 • Çocuklar için Mindfulness Eğitimi: Program Geliştirmek – Bilge Uzun
 • Kişilik, Kişilik Bozuklukları ve Dinamik Psikoterapi Temel Eğitimi – Doğan Şahin
 • Kişilik, Kişilik Bozuklukları ve Dinamik Psikoterapi Eğitimi -2 Aktarım Odaklı Psikoterapi Eğitimi – Doğan Şahin 
 • EMDR 1. Düzey Eğitimi – DBE 
 • EMDR 2. Düzey Eğitimi – DBE 

MAKALELER

Katip, C. & Yöyen, E. (2021). The Relationship Between Traumatic Stress Symptoms and Basic Psychological Needs, Irrational Beliefs, and Mood in a Non-Clinical Population . Kıbrıs Türk Psikiyatri ve Psikoloji Dergisi , 3 (4) , 261-271 . DOI: 10.35365/ctjpp.21.4.27

Karadeniz, G. , Zabcı, N. , Gezgin, S. & Katip, C. (2022). ANNELERİ İLE CEZA İNFAZ KURUMLARINDA KALAN 0-3 YAŞ ÇOCUKLARININ BAĞLANMA SÜREÇLERİNİN DESTEKLENMESİ VE SAĞLIKLI GELİŞİMLERİ İÇİN BİR PİLOT ÇALIŞMA: DUYGU SALINCAĞI . Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyal Bilimler Dergisi , 23 (42) , 45-89 . DOI: 10.21550/sosbilder.978943

Başa dön
Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?