Ekibimiz

Febris Danışmanlık hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Özer Öztürk

ÇOCUK ve ERGEN TERAPİSTİ – OYUN TERAPİSTİ
İstanbul Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimini Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde 2008 yılında, “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktif Bozukluğu (DEHB) olan çocukların (7-12 yaş) sorunlarının çözümlenmesinde ve akademik başarısında aile tutumlarının etkisinin araştırılması” konulu teziyle tamamlamıştır. Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımı, Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi eğitimlerini Doç. Dr. Nevin Dölek’ten almıştır. Bilişsel Varoluşçu Terapi eğitimini Prof. Dr. Kadir Özer’ den alan Özer Öztürk, Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini Prof. Dr. Hakan Türkçapar ve ekibinden almıştır. Oyun Terapisi eğitimini ise Oyun Terapileri Derneği-Çatı Danışmanlıktan Uzm. Klinik Psikolog Birgül Emiroğlu’ndan almıştır. I. Düzey EMDR terapi uygulayıcısıdır. 2008 yılından itibaren değişik kurumlarda Çocuk ve Ergen Terapisti olarak görev yapmıştır. 2015 yılı itibari ile Febris Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde Çocuk ve Ergen Terapisti, oyun terapisti olarak görev yapmaktadır.

MESLEKİ DONANIM ve YETERLİLİKLER (Uzmanlık Alanları)
-ÖÖG / ÖÖG’ ye Eşlik Eden Psikiyatrik Bozukluklar (Dikkat eksikliği, Hiperaktivite, Depresyon, Kaygı Bozuklukları) ve Terapi (Eğitsel) Süreci, DEHB / DEHB’ ye Eşlik Eden Psikiyatrik Bozukluklar (Davranış Bozuklukları, Duygu durum Bozuklukları, Kaygı Bozuklukları) ve Terapi Süreci, Davranış Bozuklukları (Özellikle; Saldırganlık , Yalan Söyleme ve Terapi Süreci), Kaygı Bozuklukları (Özellikle; Yaygın Kaygı Bozukluğu, Ayrılık Kaygısı Bozukluğu, OKB ve Özgül Fobiler), Mental Retardasyon (MR) ve Yaygın Gelişimsel Bozukluklar (Otizm, Asperger ve Rett Sendromu) ile Eğitsel Terapi, 0-6 Yaş Çocuk Gelişimi / Eğitimi (Uyku- Yemek Düzeni, Tuvalet alışkanlığı vb.) / 0-6 Yaş Grubuna Ait Karşılaşılan Sorunlar (Bağlanma Bozuklukları, Uyku ve Yeme Bozuklukları, Dışa Atım Bozuklukları).
KLİNİK ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME YETKİNLİĞİ
-RORSCHACH – Çocuk Formu, MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri), NÖROPSİKOLOJİK TESTLER, WISC-IV (Çocuklar için zeka testi), CAS (Cognitive Assesment Systems), STANFORD BİNET (2-6 yaş çocuklar için zeka testi), DENVER II.

Başa dön
Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?