Çocuklar İçin Psikolojik Danışmanlık

Febris Danışmanlık hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Gelişim yaşam boyu süren bir süreç olsa da gelişimin en hızlı olduğu dönem şüphesiz çocukluk dönemidir.

Doğumundan itibaren çocuk bilişsel, duygusal, fiziksel, davranışsal ve sosyal değişim süreçleri içine girer. Bu süreçlerde ortaya çıkabilecek olası sorunların farkına varabilmek ve sorunun çözümüne yönelik adımlar atabilmek için psikolojik destek almak gerekebilir.

Çocuklarla yapılan psikolojik çalışma duygusal, gelişimsel ve davranışsal sorunlar yaşayan çocuklarda ruhsal değişim sağlayarak duygu, düşünce ve davranışlarında değişim yaratmayı hedefleyen bir süreçtir. Çocuklar genellikle kendilerini ve duygularını sözle yeterince ifade edemediklerinden onlarla yapılan psikolojik çalışmalarda oyunun ve sanatın dönüştürücü etkisinden sıkça faydalanılmaktadır.

Çocuklara yönelik psikolojik hizmetlerimiz kapsamında çocukların ruh sağlığını korumaları, yaşadıkları duygusal, gelişimsel ve davranışsal sorunların üstesinden gelmeleri, yaşamda gerekli olan becerileri kazanmaları ve sağlıklı gelişimlerinin desteklenmesi için profesyonel destek sağlanmaktadır. Bu bağlamda, çocukların yaşamında en önemli destek kaynağı olan aileler de çalışarak onları da sürece dahil etmektedir. Amaç, ebeveynlerin tek başlarına ele almakta zorlandığı problemlerin üstesinden gelmeleri için onlara destek olmaktadır.

Başa dön
Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?