Ekibimiz

Febris Danışmanlık hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Begüm ENGÜR

Çocuk, Ergen ve Ebeveyn Psikologu

-EMDR 2.Düzey Eğitimi
-EMDR & Kum Tepsisi Protokolü Yoğun Uzmanlık Programı
-Cocuk ve Ergenlerde Baglanma Travmaları ve EMDR

• Unvan: Çocuk Ergen  Uzman Klinik Psikolog
• Eğitim: King’s College London – Çocuk Ergen Ruh Sağlığı Yüksek Lisans, İstanbul Bilgi Universitesi- Psikoloji Lisans
• Uzmanlık Alanı: Çocuk, Ergen ve Aile
• TerapiEğitimi: Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi, Dışavurumcu Sanat Terapileri, Filial Terapi, EMDR, Theraplay, BDT (Çocuk-Ergen), Kisa Sureli Cozum Odakli Terapi
• Çalışma Günleri: Pazartesi, Sali, Carsamba, Persembe, Cuma, Cumartesi
• Çalışma Alanlarından Bazıları:DEHB (Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu), Davranış Bozuklukları, Anksiyete Bozuklukları, Anne-Baba Eğitimi ve Danışmanlığı, Aile İçi İletişim, Travma Yaşantıları, Kaygı ve Korkular, Öfke, Özgüven Eksikliği, Çekingenlik, Sosyal Kaygı, Boşanma, Kayıp ve Yas, Kardeşe Hazırlık, Kardeş Kıskançlığı, Okul, Dikkat ve Öğrenme Problemleri, Sınav Kaygısı, Uyum Sorunları, Somatik Belirtiler (karın ağrısı, baş ağrısı vb.), Tuvalet problemleri (bezden ayrılma süreci/enürezis (alt ıslatma)/enkoprezis (alt kirletme)/tuvalet tutma/tuvalet reddi), Yeme Problemleri, Tırnak Yeme, Tikler, Takıntılar, Erken Dönem Ebeveyn-Çocuk İlişkisi, Bağlanma Sorunları, Ergenlik Dönemi Yaşantıları, Arkadaşlık Sorunları, Yaygın Gelişimsel Gerilik, Gelişim Takibi.

Begüm Engür, 1992 yılında İstanbul’da doğdu. 2010 yılında Özel Eyüboğlu Eğitim Kurumu’ndan IBDP (International Baccalaureate Diploma Programı) aracılığıyla çift diploma ile mezun oldu. 2014 yılında İstanbul Bilgi Universitesi Psikoloji Lisans programını, IBDP bursu ile yüksek onur derecesinde tamamladı. Lisans eğitiminin ikinci yılında, University of California Berkeley’de bir dönem psikoloji lisans derecesinde dersler alıp, bilimsel çalışma ve araştırmalara katıldı. Aynı sene içinde, TUBITAK Twin Study araştırma projesinde görev aldı. 2010-2014 yılları arasında, çok sayıda ve çeşitli Çocuk Ergen Aile danışmanlık merkezlerinde ve ruh sağlığı kliniklerinde staj yaptı. 2015 yılında Yale, Johns Hopkins, Edinburgh universitelerinden online eğitimler aldı. 2016 yılında ise, King’s College London-Psychiatry, Psychology & Neuroscience Fakültesi’nde Çocuk-Ergen Ruh Sağlığı Yüksek Lisans derecesini tamamladı. Yüksek Lisans eğitimi sırasında, K-SADS Diagnostic Assessment Tool for Children & Adolescents uygulayıcı eğitimini tamamladı. Terapi ekolü olarak Çocuk ve Ergenler için BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi) eğitimi aldı. Eğitimi sırasında klinik stajını NHS (National Health Service)’e bağlı Conduct, Adoption & Fostering Team’de asistan psikolog olarak tamamlayarak; davranış bozuklukları, duygu-durum bozuklukları, otizm spektrum bozukluğu, kaygı bozuklukları, travma sonrası stres bozukluğu, bağlanma bozuklukları alanlarında uzman doktorlar süpervizyonunda çocuk-ergen danışanlar gördü. 2016 yılından itibaren günümüze kadar alanında çeşitli seminer, konferans, kongrelerde konuşmacı ve moderatör olarak görev aldı. İngiltere’de yayımlanan Olay Gazetesi’nde Çocuk Ergen Klinik Psikoloji ve Ruh Sağlığı alanında köşe yazarlığı yaptı. 2017 yılında çalışmaya başladığı kurumda yetkinlik kazandığı ABA Terapisi’ne (Otizm Spektrum Bozukluğu ve Yaygın Gelişimsel Gerilik alanlarında Uygulamalı Davranış Terapisi) ek olarak, Queen’s University Belfast-RBT (Registered Behaviour Technician) Online Sertifikasyon eğitimini tamamladı. 2018 Mayıs ayına kadar Londra’da Otizm Spektrum Bozukluğu, Hiperaktivite & Dikkat Eksikliği, Öğrenme Güçlüğü, Yaygın Gelişimsel Gerilik alanlarında çocuk-genç danışanlar ile çalıştı. 2018 Ağustos ayından itibaren ise Günışığı Çocuk, Aile Danışmanlık Merkezi’nde Çocuk-Ergen Klinik Psikolog olarak çalışmaktadır. Hali hazırda, farklı uluslararası bilimsel dergilerin (American Journal of Psychiatry&Neuroscience, Journal of Child and Adolescent Psychiatry etc.) editöryal kurul üyeliğini yapmakta; bağlantılı olarak çeşitli uluslarası bilimsel dergilerde makaleleri bulunmaktadır. Türk Psikologlar Derneği ve EMDR Derneği üyesidir. Yaygın olarak; Çocuk Merkezli / Deneyimsel Oyun Terapisi, Dışavurumcu Sanat Terapileri, Filial Terapi, BDT, EMDR, Theraplay ekollerinde çalışmaktadır.

Uyguladığı Testler: Wisc-4 Zeka Testi, Bayley Gelişimsel Tarama Testi, GEÇDA Gelişimsel Tarama Testi, Gessel Gelişim Testi, Good Enough, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Frostig Gelişimsel -Görsel Algı Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Porteus Labirent Testi, Bender Gestalt Testi, Projektif Çocuk Değerlendirme Testleri, CAT (Çocuklar İçin Algı Testi), Aile Çiz Testi, Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi.

KATILDIĞI EĞİTİMLER

• EMDR 1.Düzey – Davranış Bilimleri Enstitüsü
• Çocuk Ergen KDT(Kognitif Davranış Terapisi) – Ceo Salvador
• CBT (Cognitive Behavioral Therapy) in Children & Adolescents- Dr. Nevin Dolek
• Experimental Play Therapy (Deneyimsel Oyun Terapisi)- Dr. Byron Norton & Nilüfer Devecigil
• Expressive Art Therapy (Sandtray Therapy, Art Therapy, Puppet Therapy, Therapeutic Stories) for Children and Adolescents – Reyhaana Seedat
• Child Centered Play Therapy- Reyhaana Seedat
• Theraplay Oyun Terapisi – London/UK
• ABA (Applied Behavior Analysis) Training & Supervision, Beyond Autism London UK
• Personalized Individual Parent Training (PIPT/Parent-Child Game), King’s College London
• CBT (Cognitive Behavioral Therapy for Children & Adolescence) Practitioner Training, King’s College London
• K-SADS-PL Diagnostic Assessment Tool for Children & Adolescence – Training, King’s College London
• Objective & Projective Psychological Tests for Children & Adolescence- Verified Certificate (Çocuk ve Ergenler için Objektif&Projektif Testler)
• WISC-R (Wechsler Intelligence Scale for Children)- Practitioner Certification, Çiğdem Bilgen M.A., TPD.
• SIATT (Social Communication Area Screening Test: 6-24 months) – Practitioner Certification, Nilcan Kuleli Sertgil. 

Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından verilen EMDR I. Düzey, Doç. Dr. Nevin Dölek tarafından verilen Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Nilüfer Devecigil & Byron Norton tarafından verilen Deneyimsel Oyun Terapisi I. ve II. Düzey eğitimini almıştır. Reyhana Seedat tarafından verilen Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Gelişimsel Temas Terapisi, Filial Terapi, Çocuklarla Oyun Terapisi ve EMDR, Dışavurumcu Oyun Terapisi (Kum Tepsisi Terapisi, Kukla Terapisi ve Sanat Terapileri) eğitimlerini almıştır. I. ve II. Düzey Theraplay ve Aile MEM eğitimlerini tamamlamıştır.

, Olay Gazetesinde ve Çocuklu Dünya gibi internet sitelerinde makaleleri bulunmaktadır.

Başa dön
Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?