Oyun Terapisi Eğitimi

Oyun terapisi eğitimi

Çocuklar oyun sırasında kendilerini ifade edecek davranışlar sergiler. Profesyonel bakış açısıyla oyunları gözlemleyen uzmanlar çocukların psikolojik dünyalarını doğru şekilde tahlil edebilir. Bu gerçekten hareketle oyun terapisi kavramı ortaya çıkmıştır. Oyun terapisi ile çocuklar doğru anlaşılabildiği gibi tespit edilen problemlerin özel yöntemlerle çözülmesi de mümkündür.

Febris Danışmanlık Oyun Terapisi Eğitimi

Oyun terapisinden faydalanarak tedavi uygulamak için bu alanda eğitim almak ve sertifika sahibi olmak gerekir. Febris Danışmanlık, birçok başka alanla birlikte oyun terapisi verme hak ve yetkisine sahiptir. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimler yanında çeşitli dokümanlar da sağlanır.

Kimler Oyun Terapisi Alabilir?

Çocuk eğitimi ile ilgilenen ya da bu alanda profesyonel olarak çalışan kimseler Febris Danışmanlık’ın oyun terapisi eğitiminden faydalanabilir. Kimlerin eğitim alabileceği konusunda sınırlama yoksa da şu örnekler verilebilir:

  • Profesyonel olarak çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi ve eğitim hizmetleri gibi alanlarda hizmet verenler
  • Çocuk ve aile ilişkileri üzerine çalışanlar
  • Ailesine ve çocuklarına karşı daha bilinçli yaklaşım göstermek isteyen yetişkinler
  • Ailesindeki çocuklar için oyun terapisi uygulamak isteyenler
  • Çocuklara eğitim veren öğretmen ve öğreticiler

Kısacası çocukların hayatına dokunan herkes oyun terapisi eğitimi alabilir.

Oyun Terapisi Eğitiminin İçeriği

Febris Danışmanlık oyun terapisi eğitimlerinde oyun terapisinin anlamı, beklenen faydalar, çocukların gelişim dönemlerine göre oyun terapisi uygulanması gereği, analiz yapma yöntemleri, çeşitli uygulama ve oyunlar gibi içerikler yer alır.

Oyun terapisinde çocuk davranışlarındaki semboller ve yorumlanması konusunda da dersler yer alır. Alt ıslatma ve çeşitli travmalarla ilgili yapılan uygulamalar da kursiyerlere önemli katkılar sağlar.

Eğitim Başvurusu Nasıl Yapılır?

Febris Danışmanlık oyun terapisi eğitimi almak isteyenler öncelikle web sitesinden üyelik alır. Üyelik işlemleri doğru bilgiler verilerek tamamlandıktan sonra ilgili eğitimin bulunduğu sayfadan kesin kayıt yapılır. Ödeme için kredi kartı kullanılabilir. Kredi kartı ödemelerinde taksit yapılması mümkündür. Ayrıca EFT ya da havale seçenekleri de kullanılabilir.

Kayıt yaptıran kişiler online derslere katılabildiği gibi sitenin ilgili bölümlerine yüklenen eğitim videolarına da erişim sağlar. Eğitim sonunda yapılacak sınav sonunda dijital imzalı sertifikalar gönderilir.

Oyun Terapisi Eğitimi
Başa dön
Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?