Çocuklar İçin Gelişim Testleri

Çocuklar için gelişim testleri

Bir ebeveyn olarak çocuğunuzun bireysel gelişiminde bazı farklılıklar gözlemleyebilirsiniz.  Gördüğünüz farklılıkların objektif değerlendirilebilmesi ve bu doğrultuda yol alabilmek adına ihtiyaç dahilinde çocuğunuza Gelişim Testleri uygulanabilir.  Detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Gelişim Testleri Nedir?

Gelişim, doğum öncesi dönemden başlayarak;  çocuğunuzun zihinsel, bedensel, sosyal, duygusal, dilsel gibi birçok alandaki değişimini kapsayan bir kavramdır. Gelişim Testleri ise, çocuğunuzun gelişimindeki değişimlerin, farklılıkların ne düzeyde olduğu,  hangi alanlarda nelerin yapılması gerektiği konusunda objektif veriler sunar.  Her çocuk için farklı testler uygulanabilir ve bu testlere uzmanlar karar vermelidir. Çocuğunuz için hangi testin kullanılacağına karar verildikten sonra test hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 Bir Çocuk Ne zaman Gelişim Testine İhtiyaç Duyar?

Çocuğun genel gelişim düzeyini değerlendirebilmek için,

Okula hazır bulunuş düzeyini değerlendirebilmek,

Gelişim alanlarındaki seyrin akranlarına göre ne düzeyde olduğunu saptayabilmek için.

Gelişim Testleri Nelerdir?

  • Denver II Gelişimsel Tarama Testi
  • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
  • Peabody Alıcı Dil Testi
  • Ankara Gelişim Tarama Evreleri
  • Gessel Gelişim Figürleri Testi

Gelişim Testleri, çocuğunuzun gelişimini objektif yöntemlerle rutin olarak takip etmenin yanı sıra; çocuğunuzun gelişimine ilişkin farklılıklar gözlemliyorsanız uygulanabilir. Febris Danışmanlık olarak bu testlerin tümünü uygulamakta ve bu bağlamda çocukların gelişim düzeyleri doğrultusunda bir yol haritası belirlemekteyiz . Detaylı bilgi ve uygulama için bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Çocuklar İçin Gelişim Testleri
Başa dön
Whatsapp
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?